Hiteltárulás - avagy hiteles hitelesek érdekes (?!?) vezetőkkel

Hiteltárulás - avagy hiteles hitelesek érdekes (?!?) vezetőkkel

 Írta Admin - Beküldve 06 november 2011

Hiteltársulás Hiteltárulás - avagy hiteles hitelesek érdekes (?!?) vezetőkkel

 Mivel a levél érdekes kérdéseket feszeget, ezért kötelességünknek éreztük, hogy annak tartalmát változtatás nélkül közzétegyük. Íme a levél:

 

„Tisztelt NCK!

 A devizahitelekkel kapcsolatban nézegetem az interneten is elérhető, biztos megoldást kínáló különböző „civil szerveződéseket” csoportosulásokat, akik -megítélésem szerint- valójában soha nem fogják megoldani a devizahitelesek problémáját.

 Számomra például a Hiteltársulás nevezetű csoport ( http://www.hiteltarsulas.hu/ ) honlapján megtekinthető pár perces videóból az derül ki, ahelyett hogy olyan bankot keresnének amelyek teljesen függetlenek a Magyarországon működő, korábban kizárólagosságot és befolyást szerzett pénzügyi oligarcháktól, inkább nagy csoportba szervezik az amúgy is megnyomorított, kisemmizett embereket, és előadásokat szerveznek nekik, (gondolom, hogy belépőt is szednek) illetve mindenféle agykontrollos könyvvel, és más marhasággal traktálják őket.

A megoldás viszont itt lehet előttünk, csak fel kell ismerni, hogy azok a „hazai” bankok, akikről bebizonyosodott, hogy becsapták az ügyfeleiket (Orbán Viktor szavaival) igazából nem lehetnek tárgyalópartnerek!

 A világnak viszont vannak olyan régiói, ahol az ottani bankok akár mennyire is kedvezően kínálják a hiteleket, hazánkban az előre felosztott pénzügyi piac miatt nem szerezhetnek ügyfeleket, nem kínálhatják a pénzügyi termékeiket. Be sem engedik őket!

 ( http://www.civilkontroll.netextra.hu/node/120 a szerk.)

 A hiteltársulás nevezetű csoport facebook üzenőfalán mindössze egy korábbi hírt, és három kérdést tettem fel. A hozzászólásom egy percen belül törölték!

 Finoman szólva is elgondolkodtató! A hír és a kérdéseim:

 Orbán: A moratórium lejártával sem lesz kilakoltatás

 Megerősítette a miniszterelnök, hogy április közepe után, a moratórium lejártával sem lesz kilakoltatás. Még akkor sem, ha az adós nem tudja fizetni törlesztőrészletét. Orbán Viktor a köztévé Az Este című műsorában azt mondta: a kormány senkit sem hagy az út szélén csak azért, mert a forint árfolyamának romlása vagy a rossz szerződési feltételek miatt ellehetetlenült: http://www.civilkontroll.netextra.hu/node/47

 Ezek után három rövid kérdés:

 1.A rögzített árfolyamú végtörlesztés lehetőségét vajon miért kötötte a kormány időkorláthoz?

 2.A végtörlesztések érdekében vajon a „Magyar tulajdonú” bankokat miért nem kötelezi a kormány a kedvezményes forint alapú hitelek biztosítására?

 3.Az Iszlám bankok ez idáig miért nem kaptak hazánkban működési engedélyt? http://www.civilkontroll.netextra.hu/node/120

 És a végére egy érdekes kérdés csattanós válasszal: Miként lehet a kecskére bízni a káposztát?

 Hát így: Devizahitelek: befékezett a kormány: http://fn.hir24.hu/gazdasag/2011/11/03/devizahitelek-befekezett-a-kormany/ "

A cikket átvettük a:

http://www.civilkontroll.netextra.hu/node/201